Çarşamba , Mart 17 2021
Son Dakika
Anasayfa / PET HAYVANLARI / Köpek / Yavru Köpekler Neden Havlar
Yavru Köpekler Neden Havlar

Yavru Köpekler Neden Havlar

Bir yavru niçin bağırır?

Yavru Köpekler Neden Havlar: Kapalı bir alanda veya kutu içinde muhafaza edilen, bilhassa 1 aylıktan küçük yavrular, aynen bebeklerde olduğu gibi, 4 şey için bağırırlar.

Bunlardan hangisi için bağırdıklar şöyle bulunabilir:

1-Acıkma: Acıkmış yavrunun yanına gidildiğinde, hemen eli yalamaya, o kişiye bakarak, heyecanla kuyruk sallamaya, tırmanmaya başlar.

2-Tuvalet ihtiyacı: Yavrunun karnı toktur, sahibi yanında olduğu halde viyaklamakta veya inlemektedir, kutudan çıkmaya veya bulunduğu yerden çıkmaya çalışmaktadır. Arada durup, kutunun veya yattığı yerin zeminini koklamaktadır. Davranışıyla şunu belli etmektedir: Tuvalet ihtiyacını yapacağı bir yer aramaktadır, ama yattığı yere değil.

Yavru Köpekler Neden Havlar

 

3-Annelerini veya anne zannetiği sahibini arama: Daha çok, annesinden çok küçükken ayrılmış, tek başına büyütülen yavrularda görülür. Yavrunun karnı doyurulmuştur, tuvalet ihtiyacı da giderilmiştir. Yavru, siz yanınızdayken sustuğu halde, siz ayrılınca viyaklarsa, bu annesini veya annesi yerine koyduğu sahibini yanında istediğini gösterir. Bu durumda ya yavru, kutusuyla yatağın hemen yanına konmalı, ya da yavrunun yanına oyuncak ayı gibi, köpek yavrusuna benzer bir eşya bırakılmalıdır.

4-Hastalık: Yavrunun karnı toktur, tuvalet ihtiyacı da giderilmiştir. Siz yanınızda olduğunuz halde, viyaklamakta veya inlemektedir. Büyük ihtimalle rahatsızdır, bu durumda bir veteriner hekime baş vurmak gerekir.

Yavru Köpekler Neden Havlar

Hakkında HB_Editör

İlginizi Çekebilir

Köpeklere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir

Köpeklere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir

Yavruya tuvalet terbiyesi nasıl verilir? Köpeklere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir: Tuvalet ihtiyacının belirli bir yere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.