Çarşamba , Mart 17 2021
Son Dakika
Anasayfa / PET HAYVANLARI / Köpek / Köpekler Hakkında Kısa Bilgiler 3
Köpekler Hakkında Kısa Bilgiler 3

Köpekler Hakkında Kısa Bilgiler 3

Anadolu Çoban Köpeği isimli bir ırk var mıdır?

Köpekler Hakkında Kısa Bilgiler 3 Bu isim bilhassa İngiltere ve ABD gibi bazı ülkeler tarafından kullanılmaktadır. Saf Kangal’ın, sokak köpekleri ve diğer bazı ırk köpeklerle çiftleşmesinden meydana gelen populasyon, Anadolu Çoban Köpek’lerini meydana getirmektedir.

Köpekler Hakkında Kısa Bilgiler 3

Batı Ülkesi Kangalları’nın Ne Kadarı Saf Kangaldır?

Batı ülkelerinde tek köpek yetiştirmek yaygındır. Batılı evine tek bir Kangal Köpeği alır ve besler. Köpeğini çiftleştirmek istediği zaman, Kangal Köpeği bulamazsa, ona en yakın ırkları kullanır. Senbernar, Mastiff ve Labrador gibi. Bu ise Kangal Köpeği’nin yozlaşmasına sebep olmaktadır. Bir çok Kangal Köpeği yetiştiricisi, köpeğinin herkesin köpeğinden büyük olmasını ister. Fakat bu iriliğin bir sınırı olmalıdır.

Eğer elimizdeki hayvan, bir inek olsaydı, bunu anlamak kolay olurdu. Çünkü ne kadar iri cüsseli olursa, o kadar daha fazla süt elde etme şansımız olabilirdi. Eğer elimizdeki hayvan, bir besi sığırı olsaydı, bunu anlamak da kolay olurdu. Çünkü ne kadar iri cüsseli olursa, o kadar daha fazla et elde edebilirdik.

Köpekler Hakkında Kısa Bilgiler 4

Köpekler Hakkında Kısa Bilgiler 3

Hakkında HB_Editör

İlginizi Çekebilir

Köpeklere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir

Köpeklere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir

Yavruya tuvalet terbiyesi nasıl verilir? Köpeklere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir: Tuvalet ihtiyacının belirli bir yere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.