Salı , Mart 16 2021
Son Dakika
Beagle Av Köpeği

Beagle Av Köpeği

Beagle

Beagle Av Köpeği Dayanıklı, sağlam bünyeli, köşeli hatları olan bu ufak tazı, bakımı kolay, Beagle kaygan ve kısa tüylü bir kürke sahiptir. Tüyleri üç renkli olur: kızıl ve beyaz, turuncu ve beyaz, sarı ve beyaz. İki cins Beagle vardır, bunlar ancak tüylerinden ayırt edilebilir. Birinin kürkü düzdür, ama tüyleri çok ince değildir, öbürünün ise tüyleri karışıktır. Beagle Küçük bir İngiliz Foxhound’a benzer. Kafatası geniştir ve hafifçe yuvarlaktır, ağzı ve burnu düz, kare biçimlidir. Ayakları yuvarlak ve güçlüdür. Siyah burnunda koku almak için iri burun delikleri vardır. Uzun, geniş kulakları sarkıktır. Kahverengi gözlerinin karakteristik bir yalvaran bakışı vardır.

Beagle Av Köpeği Kökeni :

Beagle en popüler koku alan tazılardandır, çünkü enerjiktir, isteklidir, neşeli ve tatlı bir mizacı vardır. Bu ırk büyük bir ihtimalle Harrier ile ingilteredeki diğer tazıların çiftleştirilmesinden oluşmuştur.

Beagle Av Köpeği Irk Özelliği:

Kökeni kesin olarak bilinmemekle birlikte bir İngiliz ırkı olarak bilinmektedir. 17. yy’da atla yapılan avcıların süratine ayak uydurması için Terriyerlerle çiftleştirilerek geliştirilmiştir. Yaklaşık 300 yıl boyunca doğada av görevi yaptıktan sonra günümüzde süs köpeği olarak kullanılmaktadır. Bu görev değişikliği esnasında sadece Amerika’da yaklaşık 1000 beagle kimyasal gaz deneylerinde kullanılarak öldürülmüştür. Baş orta uzunlukta , kulaklar uzun ve sarkık, burun geniş ve siyah renklidir. Tüyler düz, sıkı ve yumuşaktır. Ortalama c.ağırlık 12 kg, c.y ise 33 cm dir.

Beagle Av Köpeği

Beagle Av Köpeği Karakteri :

Sadık, koruyucu ve hareketlidir. Beagle herkesi seven, nazik, tatlı, hayat dolu ve meraklı bir köpektir. Çocuklarla mükemmel anlaşır, genelde diğer köpeklerle de arası iyidir, ama kedi gibi diğer hayvanlarla ve ev hayvanlarıyla küçüklükten beri sosyalleşmemişlerse yalnız bırakılmamalıdır. Kararlıdırlar, gözlemcidirler ve sakin, sıkı bir şekilde terbiye edilmelidirler. Bu cins yalnız bırakılmayı sevmez. Eğer uzun süre evde olmayacaksanız, iki tane almanız tavsiye edilir. Genellikle Beagle yüksek sesle ulur. Beagle’lar kendi burunlarının dikine gitmeye eğilimlidirler. Eğer etrafı çevrili olmayan bir alanda onları serbest bırakırsanız, çevreyi keşfetmek için uzaklaşabilir.

Beagle Av Köpeği Apartmanda Yaşarmı :

Beagle evde bakılır mı: Çok aktif olan bu ırk evde yaşayabilir. Ancak aktivite için haraket edebileceği bir ortama ihtiyacı vardır.

Beagle Av Köpeği Egzersiz İhtiyacı :

Enerjik bu köpeğe mutlaka oynayabileceği bir alan bulunmalı ve düzenli günlük yürüyüşler yaptırılmalıdır. Ancak tasmasız dolaştırılması tavsiye edilmez. Çünkü başka hayvanların peşinden gidebilir.

Beagle Av Köpeği Nasıl Bakılır :

Kısa tüy yapısı olan bu ırk, orta derecede tüy döker. Haftada birkaç kez kıl bir fırça ile fırçalanması yeterlidir. Banyo ihtiyacı da fazla değildir. Kuru şampuan ile fırçalamak dahi yeterli olacaktır. Düzenli olarak kulak temizliğinin yapılması ve enfeksiyon açısından kontrolünün yapılması faydalı olacaktır. Tırnaklarıda düzenli olarak kesilmelidir.

Beagle Av Köpeği Hastalıkları :

Koroner kalp hastalığı(CHD), İntervertebral disk hastalığı, Glaucoma, Epilepsi, Sağırlık, Hemofili A, Katarakt. Yaşama süresi yaklaşık 13 yıldır.

Beagle Av Köpeği Hakkında Sık Sorulan Sorular:

Beagle hangi avlarda kullanılır:

Beagle köpekleri gruplar halinde, tek tek ya da çiftler halinde tavşan, sülün ve bıldırcın avlamak için kullanılmışlardır. Ayrıca mükemmel bir narkotik arama köpeği ve harika bir aile dostu olmuştur.

Beagle kaç tane yavru yapar:

Beagle Av Köpekleri ortalama 5-6 yavru doğurur.

Beagle kaç yıl yaşar:

Beagle av köpeklerinin ortalama Yaşama süresi yaklaşık 13 yıldır.

Beagle kaç kilo olur:

Beagle av köpeklerinin Ortalama canlı ağırlığı 12 kilogramdır.

Beagle kaç saat uyur:

Beagle av köpekleri ortalama 6-7 saat uyur.

Beagle nasıl yıkanır:

Beagle av Köpekleri diğer köpekler gibi şampuan kullanılarak yıkanır. Çok sık yıkamaya gerek yoktur.

Beagle ne kadar büyür:

Beagle av köpekleri ortalama 33 cm’ye kadar büyürler.

Beagle ne kadar yemek yer:

Beagle av köpeği de diğer ırklar gibi beslenirler.

Beagle ne köpeğidir:

Beagle bir av köpeğidir.

Beagle neden ulur:

Eğer uzun süre evde olmayacaksanız, iki tane almanız tavsiye edilir. Genellikle Beagle yüksek sesle ulur.

Beagle çok tüy döker mi:

Kısa tüy yapısı olan bu ırk, orta derecede tüy döker.


Hakkında HB_Editör

İlginizi Çekebilir

Chihuahua Köpeği

Chihuahua Köpeği

Makalede Neler Var ?1 Chihuahua (Şivava)1.1 Chihuahua Köpeği Irk Özellikleri:1.2 Chihuahua Köpeği Karakteri:1.2.1 Chihuahua Köpeği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.