Çarşamba , Mart 17 2021
Son Dakika
Anasayfa / PET HAYVANLARI / Köpek / Köpek Irkları / Yabancı Köpek Irkları / Amerikan Su Spanieli Av Köpeği
Amerikan Su Spanieli Av Köpeği

Amerikan Su Spanieli Av Köpeği

American Water Spaniel

Amerikan Su Spanieli Av Köpeği Avcı özelliği taşıyan bu köpek ırkı su konusunda yetenekli ve iyi bir yüzücüdur. Oyun oynamayı fazlasıyla sevmektedir. Onunla yeteri kadar vakit geçirmeniz ve ona egzersiz yaptırmanızı öneriyoruz. Tüyleri uzun olduğu için dikkatinizden kaçacak bazı sorunları sizlere aktarmak istiyoruz. Maması ile ilgili bir sorun yaşadığında deri proglemi yaşayabilir, bunun için köpeğinizin derisine dikkatlice bakmanızı öneriyoruz. Günlük olarak tüy bakımı yapılması gerekmektedir. Yaşlı kişilere ve hareketsiz olan insanlara beslemesini öneremiyeceğimiz bir köpek türüdür.

Amerikan Su Spanieli Av Köpeği Genel özellik:

Amerikan Su Spaniel en yaygın olarak AWS olarak anılır. 18. yüzyıldan beri bu cins özellikle Minnesota ve Wisconsin’de, çiftlikte ve avcılık için kullanılmıştır. Bunlar Amerika’da geliştirilmiş bir kaç cinslerden biridir, ve ender bir cins olarak kabul edilir.

Amerikan Su Spanieli Av Köpeği Karakteri :

Uysal, sevecen, hassas ve neşeli bir köpektir. Söz dinlemeyebilir o yüzden eğitime dikkat etmek gerekir. Sadık, enerjik, itaatkardır. Genellikle çocuklar ve diğer ev hayvanlarına karşı naziktirler. Amerikan Su Spaniel ideal bir aile hayvanıdır. Düzgün tanıtılırsa yabancılara karşı dostluk sergiler. Bu köpekler ailesi içinde belirli bir kişiye çok sıkı bir şekilde bağlanabilir ve aşırı sahiplenir. Kötü huylarından birisi ise havlamaya aşırı eğilimlerinin olmasıdır.

Amerikan Su Spanieli Av Köpeği

Amerikan Su Spanieli Av Köpeği Egzersiz ihtiyacı:

İyi derecede yüzme ve avcılık yeteneğine sahiptir. Onlar gezmeyi çok severler bu yüzden günlük koşu veya yürüyüş bu cinse çok iyi gelecektir. Bunların dışında Frizbi veya “yakalama” gibi bir oyun ile çeşitli oyun oturumları düzenlenebilir. Yaşam süresi :12-15 yıl kadardır Orta büyüklükte bir ırktır.10,5 – 13,5 Kg kadardır. Siyah, Kızıl, Devetüyü, Siyah üzerine Bej lekeli, Beyaz üzerine Bej – Siyah lekeli olabilir. Kıvırcık veya dalgalı tüy yapısına sahip orta boy bir ırktır. Kürkün yapısı, rengi ve vücudun orantılı oluşu ırkın özelliklerini belirleyen kriterlerdir. Kürk yapısının hava koşullarına ve suya dayanıklılık sağlamak amacıyla çift katmanlı olması son derece önemlidir.

Amerikan Su Spanieli Av Köpeği Hastalıkları:

Kalça Displazisi, Katarakt, Glakom, Diz kapağı çıkığı, Göz kapaklarının içe dönmesi, Göz kapaklarının dışa dönmesi, Deri hastalıkları, Karaciğer hastalıkları, İdrar yollarında taş, Kalp hastalıklarına yatkındır.

Amerikan Su Spanieli Ne Kadar Yaşar:

Ortalama yaşam süreleri 12 ile 15 yıl arasında değişmektedir. Dişilerinin kilosu 12 ile 18 kg arasındadır, erkeklerde ise 15 ile 20 kg arasındadır. Dişilerin boyu 40 ile 47 cm arasında değişmektedir, erkeklerin ise boyu 40 ile 48 cm arasında değişmektedir.

Amerikan Su Spanieli Renkleri:

Bu köpek ırkının 3 rengi bulunmaktadır, bunlar çikolata rengi, açık kahverengi ve koyu kahverengidir. Bunlar dışında herhangi bir rengi bulunmamaktadır. Orjinal renkleri bu şekildedir.


Hakkında HB_Editör

İlginizi Çekebilir

Chihuahua Köpeği

Chihuahua Köpeği

Makalede Neler Var ?1 Chihuahua (Şivava)1.1 Chihuahua Köpeği Irk Özellikleri:1.2 Chihuahua Köpeği Karakteri:1.2.1 Chihuahua Köpeği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.